Reklama

Kostka stuścienna w zenicie

Kostka stuścienna w zenicie

29.06.2010
Czyta się kilka minut
Oglądam mundial namiętnie i myślę o tym, czego nie widać.
N

Niekoniecznie o sterującym Diego Maradoną Carlosie Bilardo, niekoniecznie o naszych orłach sensu stricto (ci to by dopiero pokazali!) i niekoniecznie o południowoafrykańskich telerealizatorach, w iście hollywoodzkim stylu podkręcających napięcie zwolnionym tempem zbliżeń ust rozgoryczonych piłkarzy wypowiadających we wszystkich możliwych narzeczach wyraz, którego sens można z grubsza streścić tak: "Jaka szkoda, że tym razem mi nie wyszło, ale trudno, tak bywa, to przecież tylko sport, zresztą spróbuję lepiej przylutować następnym razem, wszak kolejna okazja już za cztery lata".

Niekoniecznie myślę o występach redaktora Babiarza, który zaprasza do studia gości po to, aby im natychmiast przerwać, efektownie zdjąć okulary i zaprosić na emocjonujące jutro. Redaktor o tyle ma rację, że jutro tak czy owak będzie emocjonujące, jakoś tak bowiem się składa, że ten...

3329

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]