Reklama

Kościół Reformacji

Kościół Reformacji

05.09.2017
Czyta się kilka minut
Mówimy, że udzielamy sakramentów, choć wiemy, że to Jezus chrzci, spowiada, rozgrzesza, sprawuje – właśnie: co? Mszę, Eucharystię? Przecież to On jest Mszą, jest Eucharystią, gdyż sakramenty są Jego dzisiejszym sposobem życia.
M

Może zamiast mówić o łasce uświęcającej, uprzedzającej, uczynkowej itd., spróbujmy mówić, że to Jezus, na wszelkie sposoby, otacza nas miłością. Podobnie ma się rzecz z dopuszczaniem do i z przyjmowaniem komunii. Jak często powinienem chodzić do spowiedzi, żeby co niedzielę przystępować do komunii? Na jakich warunkach można dopuścić do komunii żyjących bez ślubu kościelnego? Jeśli liturgia jest dzisiejszym sposobem życia Jezusa, spróbujmy na nią popatrzeć nie przez pryzmat wyników obróbki teologicznej, ale po biblijnemu. Zamiast w kółko dywagować nad tym, kiedy wolno, a kiedy nie, zapytajmy: a co na to wszystko Jezus? Jak On reagował w podobnych sytuacjach?

Z pomocą powinna przyjść nam wyobraźnia. Zamiast ustalać ciężar gatunkowy grzeszności myśli, słów, uczynków i zaniedbań, lepiej pójść za przykładem celnika, gdyż jedynie Bóg zna wagę naszej grzeszności. I nie o zmianę Jego...

2929

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Szanownego Pana powala :)

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]