Reklama

Kościół jest młody

Kościół jest młody

01.05.2005
Czyta się kilka minut
Wiatr wiejący na Placu św. Piotra zamknął spoczywającą na trumnie Papieża księgę, lecz wiedzieliśmy, że wkrótce ją na nowo otworzy, bo ostatecznie zamknięta będzie dopiero wraz z końcem świata. Lud, który tkwił w mroku śmierci, powstał i za Pasterzem, którym jest Chrystus, prowadzony przez następcę Piotra, nadal podąża ku niebieskiemu Jeruzalem.
P

Piotr - pasterz Jezusowych owiec. Piotr - skała, na której Jezus zbudował swój Kościół, pierwszy wśród Apostołów, znak jedności, nawrócony, aby umacniać braci swoich. Piotr - słaby człowiek, który trzykrotnie zaparł się Pana, przypomina, że to “nie moc zbawia, lecz miłość". Piotr - jak Kościół wierzy - żyje w swoich następcach, biskupach Rzymu: Linusie, Anaklecie, Klemensie, Ewaryście i kolejnych, aż po Benedykta XVI.

Kiedy więc “Piotr naszych czasów", Benedykt XVI, po raz pierwszy się ukazał miastu i światu, z jego osoby, postawy i słów promieniował wewnętrzny pokój człowieka, który wie, komu zaufał. Tak jak kiedyś do Piotra, Jezus powiedział do niego: “Gdy byłeś młodszy, opasywałeś się sam i chodziłeś, gdzie chciałeś. Ale gdy się zestarzejesz, wyciągniesz ręce swoje, a inny cię opasze i poprowadzi, dokąd nie chcesz". Włożony na ramiona Benedykta paliusz,...

3522

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]