Reklama

Konflikty niekontrolowane

Konflikty niekontrolowane

18.02.2008
Czyta się kilka minut
Donald Tusk ma jedną zgryzotę mniej: zagrożenie ze strony PiS i prezydenta jest dziś odwrotnie proporcjonalne do siły ich ataków. Strategia braci Kaczyńskich bardziej premierowi pomaga, niż szkodzi.
G

Gdyby w społeczeństwie sporządzić badania rozpoznawalności polityków, Jerzy Polaczek zapewne wypadłby w nich bardzo blado. Inaczej niż Kazimierz Michał Ujazdowski, Paweł Zalewski czy Jarosław Sellin (politycy, którzy do niedawna byli "inteligenckimi" twarzami PiS-u, chętnie zapraszanymi także przez media partii nieprzychylne), minister transportu w rządzie Jarosława Kaczyńskiego nie był ulubieńcem dziennikarzy. Zresztą wcale się do medialnych występów nie rwał, a podczas partyjnych uroczystości nie stawał w pierwszym szeregu. Z poglądów konserwatysta, preferował pracę niespektakularną: budowanie środowiska na poziomie samorządu, gdzie działał, nim poszedł "do Warszawy" (w swoim regionie zainicjował m.in. Centrum Kreowania Liderów "Kuźnia").

Mało kto zastanawiał się w ostatnich dniach, co dla PiS-u oznacza odejście Jerzego Polaczka. Uwaga koncentrowała się na...

6815

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]