Reklama

Kompleks Salieriego

Kompleks Salieriego

17.03.2014
Czyta się kilka minut
Zapytałem studentów fotografii, jakiego sprzętu używają. „Prywatnego”, odpowiedzieli. A aparat – który wydział kupił za kilkanaście tysięcy złotych? „A, to tylko dla syna dziekana”.
Rys. Zygmunt Januszewski
1

1
Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie, obrona pracy licencjackiej J., studenta Wydziału Sztuki. Komisja egzaminacyjna: promotor pracy, doktor habilitowany O. (dalej będziemy go nazywać Profesorem) oraz recenzentka pracy, doktor habilitowana O., żona Profesora. Prywatnie rodzice broniącego się studenta.
Komisja i student siedzą naprzeciwko siebie, pod sufitem godło państwowe. Trzy pytania i trzy odpowiedzi. Egzamin zdany z wynikiem pozytywnym.
2
Kopia dokumentu z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Data: 31 stycznia 2013 r., podpisano: sekretarz stanu dr hab. Jacek Guliński. Adresat: Józef Wieczorek, prezes Niezależnego Forum Akademickiego.
„Szanowny Panie Prezesie, uprzejmie informuję, że zakończył się prowadzony w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego proces opiniowania skargi zgłoszonej przez Pana...

21477

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]