Reklama

Koc w kratę

Koc w kratę

18.06.2018
Czyta się kilka minut
Pisać się nie chce. I to nie chce się tak dalece, że od razu podlega to obiektywizacji.
N

Nie napisałbym na pewno, że „mi się nie chce”; znaczyłoby to przecież, że w świecie pracowitych nagle odkryłem siebie samego jako lenia, w środowisku zdolnych – niezdolnego, wśród niewyczerpanych i pełnych energii – wyczerpanego, z wyobraźnią jak flak. A przecież niczego takiego nie odkryłem, to odkrycie nadal przede mną, odsuwam je w czasie, jak mogę, a prawdopodobnie mogę jeszcze długo. Rzekłbym nawet, nieco bardziej oficjalnie, że podjąłem już pewne kroki, żeby tego odkrycia nie odkryć; są na to odpowiednie medykamenty.

Pisać się nie chce z powodu istnienia tak wielu osób i rzeczy, które nie oczekują naszego pisania – choćby nawet uważnego, starannego i pomysłowego – lecz jedynie niepiszącej uwagi. Domyślacie się zapewne, jeśli czytacie tę rubrykę dostatecznie długo, że znów chodzi o kota Leona. (Na przykład, bo oczywiście chodzi też o coś innego). O, właśnie przyszedł,...

3926

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Uwaga! Przypominamy o ciszy wyborczej. Trwa ona od północy z 10 na 11 lipca do momentu zakończenia głosowania w wyborach prezydenckich 12 lipca. W tym czasie nie wolno prowadzić agitacji wyborczej, również w internecie. Za złamanie zakazu agitacji grozi kara grzywny.

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

lekka śruba z samego rana, podkręcona ewentualnie papieroskiem - to pomaga w pisaniu, przynajmniej mnie pomagało i z tego co wiem także wielu Wielkim, ale to już też odległa przeszłość, niestety...;)

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]