Reklama

Kłopoty z komunikacją

Kłopoty z komunikacją

19.05.2009
Czyta się kilka minut
W odróżnieniu od Żydów, Palestyńczycy usłyszeli od Papieża właściwie wszystko, czego oczekiwali. Co nie oznacza, że Benedykt XVI zdecydował się poprzeć jedną stronę konfliktu.
C

Chyba po raz pierwszy w historii papieskich pielgrzymek można było odnieść wrażenie, że podróż odbywa się pod dwoma różnymi hasłami. "Tu es Petrus" - cytat z Ewangelii, wkomponowany w logo przedstawiające Jezusa i rybaka z Galilei, widniał na plakatach przygotowanych przez chrześcijan zamieszkujących Ziemię Świętą. "W duchu jedności i pokoju" - tym hasłem opatrzono materiały przygotowane przez biuro prasowe pielgrzymki, które organizował izraelski rząd. I nie ma w tym nic zaskakującego. Przecież Papież przyjechał do miejsca, gdzie trudno o jakiekolwiek porozumienie, a wielu widzi i słyszy tylko to, co chce zobaczyć i usłyszeć.

Również dlatego niemal każde wystąpienie Benedykta XVI obrastało w dziesiątki komentarzy, czasem zmieniających jego sens i znaczenie; odrywało się od intencji autora i przesączało przez osobiste doświadczenia i opinie każdego słuchacza...

18039

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]