Reklama

Kim pan jest, panie Cave

Kim pan jest, panie Cave

10.11.2014
Czyta się kilka minut
Na ekrany wszedł właśnie dokument o jednej z największych postaci współczesnego rocka, poecie, pisarzu, a także… scenarzyście.
Nick Cave w filmie „20 000 dni na Ziemi” Fot. Materiały dystrybutora
S

Starzejący się Nick Cave za kierownicą, na tylnym siedzeniu jego jaguara niezniszczalna Kylie Minogue. Wspomina, że zanim doszło do słynnego nagrania „Where the Wild Roses Grow”, próbowała się dowiedzieć czegoś o swoim krajanie, przynależnym do zgoła innej muzycznej półki. Przeczytała wówczas nawet jego biografię, wyznaje. „Prawdy tam nie znajdziesz” – mówi do niej z kamienną twarzą Cave. I to w zasadzie wystarczyłoby zarówno za wstęp, jak i za puentę.
Można było bardzo prosto: skoro chodzi o dokument z życia, w dodatku pod nieco pompatycznym tytułem „20 tysięcy dni na Ziemi”, niech gwiazda rozsiądzie się na sofie w salonie i wspomina. Pokażmy jeszcze kilka intymnych, a zaaranżowanych sytuacji. Nagrajmy parę gadających głów, niech wypowiedzą się przyjaciele, współpracownicy, wrogowie. Trochę wzruszających ujęć z dzieciństwa, parę migawek z koncertów. Pozamiatane. Fani kupią na...

3702

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]