Reklama

Muza nie jest koniem

Muza nie jest koniem

18.02.2013
Czyta się kilka minut
Artysta totalny? W przypadku Cave’a trudno znaleźć określenie inne, pełniej oddające prawdę.
Nick Cave podczas koncertu w Londynie w lipcu 2011 r. Fot. Gaelle Beri / PHOTOSHOT / REPORTER

„Wikipedia is heaven” (Wikipedia to niebo) – słyszymy na najnowszej płycie Nicka Cave’a „Push The Sky Away”, piętnastej w dorobku z zespołem The Bad Seeds. Wikipedia co prawda nie zalicza go jeszcze do setki najwybitniejszych Australijczyków, ale wierzcie mi, to tylko kwestia czasu.
Kiedy kilka lat temu zakpił, że marzy mu się własny złoty pomnik w rodzinnym Warracknabeal, oddalonym 330 km na północny zachód od Melbourne i zamieszkanym zaledwie przez 3 tys. mieszkańców („gdyby konserwatywna społeczność nie zaakceptowała mojej półnagiej podobizny na rozszalałym rumaku, podrzuci się go gdzieś na pustynię, jak pomnik z »Planety Małp«”) – sprowokował tym całkiem poważną dyskusję. Żurnaliści sprawdzali ceny nieruchomości w okolicy, ubolewając zarazem nad kiepskim gustem artysty, część fanów uznała, że cierpi na przerost ego, a urzędnicy miejscy przyznawali ostrożnie, że pomysł jest...

16198

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]