Reklama

Ładowanie...

Katar 2022: Messi jest wolny

27.11.2022
Czyta się kilka minut
O tym, że Polacy mogą pozbawić najlepszego piłkarza świata szans na zdobycie mistrzostwa świata, pomyślę we środę. Na razie cieszę się myślą, że Leo Messi wciąż jeszcze tu jest.
Leo Messi po strzeleniu gola w meczu Argentyna-Meksyk, Lusail (Katar), 26 listopada 2022 r. / Fot. Ariel Schalit / Associated Press / East News
A

A on znów to zrobił. Dobiegała sześćdziesiąta czwarta minuta meczu Argentyna-Meksyk – meczu do tamtej chwili brzydkiego i nudnego, bo Argentyńczycy grali wolno i schematycznie, a Meksykanie z kolei bronili się tłumnie i nisko – i przed polem karnym drużyny, z którą Polacy zdołali parę dni wcześniej bezbramkowo zremisować, otwarła się po raz pierwszy odrobina wolnej przestrzeni. Niewiele, w gruncie rzeczy tyle co nic, zważywszy jeszcze na fakt, jak daleko było do bramki Guillermo Ochoi – ale jemu wystarczyło. Ułamek sekundy na decyzję, futbolówka przy lewej nodze, jedna wąska ścieżyna prowadząca w jedyne miejsce znajdujące się już poza zasięgiem rąk bramkarza, tuż przy lewym słupku. Strzał. Gol. Eksplozja radości. Wyzwolenie.

To nie tak miało wyglądać. To nie miała być kolejna impreza, podczas której Messi samodzielnie wyciąga Argentynę z tarapatów. To nie miał być kolejny mecz...

5281

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 


https://www.tygodnikpowszechny.pl/mundial2022

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]