Reklama

Ładowanie...

Katar 2022: Messi, elegia na nieodejście

14.12.2022
Czyta się kilka minut
Argentyna zagra w finale. Jej najlepszy piłkarz, najlepszy piłkarz naszych czasów, może wreszcie zostać mistrzem świata. Chwilo, trwaj.
Leo Messi w meczu Chorwacja–Argentyna, Lusail, Katar, 13 grudnia 2022 r. / Fot. Petr David Josek / Associated Press / East News
N

Nie ukrywajmy: w dziennikarskim fachu trzeba być przygotowanym na różne okoliczności. Na serwerach i w szufladach większości poważnych redakcji czekają nekrologi najważniejszych postaci dzisiejszego świata, napisane, a jakże, ze stosowną nutą żalu czy nawet szczerej żałoby. W przypadku dziennikarstwa sportowego – i w przypadku mundialu w Katarze – ten najważniejszy żałobny tekst wciąż pozostaje jednak nieopublikowany.

Chodzi oczywiście o rozstanie z Messim, które miało dokonać się w trakcie tych mistrzostw, ale jakoś wciąż się nie dokonuje, a im dłużej turniej trwa, tym silniejsza jest nadzieja, że może jednak zakończy się tak rzadkim w świecie futbolu happy endem – przynajmniej z perspektywy tych z nas, którzy przez blisko dwie dekady mieli okazję zachwycać się i cieszyć grą Argentyńczyka na europejskich boiskach, nabierając zarazem świadomości, że dla jego rodaków wszystkie...

7837

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 


https://www.tygodnikpowszechny.pl/mundial2022

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]