Reklama

Kakofonia

Kakofonia

10.01.2012
Czyta się kilka minut
Zagrała Orkiestra.
J

Jak co roku kolorowa, pełna fantazji, masowo angażująca młodych wolontariuszy, skuteczna w kwestowaniu. I jak co roku wywołująca kontrowersje - tym razem na szczęście nie wśród przedstawicieli Kościoła instytucjonalnego, lecz wśród publicystów prawicowych (o części co bardziej kuriozalnych głosów na temat największej w Polsce imprezy charytatywnej pisze Stanisław Mancewicz na str. 38).

Oczywiście nie wszyscy muszą lubić Jerzego Owsiaka i nie wszyscy muszą wspierać jego organizację. Nie ma powodów również, by nie przyglądać się rozliczeniom przedstawianym przez WOŚP, w tym kwotom wydawanym przez Orkiestrę na organizację gigantycznego festiwalu rockowego. Problem w tym, że mimo dostępności tych rozliczeń, prawicowi publicyści wolą dyskutować o domniemanym egocentryzmie Owsiaka, o jego poglądach politycznych, a nawet o... zawodowej przeszłości jego ojca.

...
1618

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]