Reklama

Ładowanie...

„Językoznawca”: molestowanie seksualne na UW

21.03.2022
Czyta się kilka minut
Profesor powiedział, że zdałam z wyróżnieniem. Podszedł do mnie, przycisnął do siebie, włożył mi język do ust. Dwa metry dalej stał drugi profesor, patrzył w okno.
JOANNA RUSINEK
K

Kilkanaście kobiet połączyła jedna historia. Ci, którzy byli wokół, musieli coś wiedzieć, bo wymieniali spojrzenia, spuszczali wzrok, często milczeli. Czasami żartowali: „profesor i jego wianuszek”. Nie była to historia tajemna, przynajmniej nie dla wszystkich.


Z autorką tego artykułu można kontaktować się pod adresem: goc@tygodnik.com.pl


 

wianek m III, D. wianka […] 2. «pewna liczba jednakowych przedmiotów nanizanych na koliście związany sznurek lub takie przedmioty związane tak, że tworzą koło» […].

 

Przez ostanie dwa tygodnie spotykam się z grupą najpierw kilku, a potem kilkunastu kobiet. Siedem z nich podpisało się pod wnioskiem do Komisji Rektorskiej ds. Przeciwdziałania Dyskryminacji, która...

33188

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]