Reklama

Ładowanie...

Jestem twoim sługą?

07.12.2010
Czyta się kilka minut
Dawno nie czytałem książki tak dowcipnej i tak uroczej w prezentowaniu zarówno zalet, jak i wad Irańczyków.
K

Książka Hoomana Majda to jeden z najlepszych przewodników po skomplikowanej irańskiej duszy, jakie kiedykolwiek ukazały się na świecie. Na dodatek napisana z perspektywy człowieka, który miał rzadką możliwość sięgnięcia za kulisy najważniejszych wydarzeń, dzięki licznym przyjaźniom w świecie irańskiej polityki. Tym bardziej zaskakujące jest, że autor tak bardzo pomylił się, analizując panujące w jego ojczyźnie nastroje społeczne.

***

"Ajatollah śmie wątpić" ukazuje się dwa lata po amerykańskiej premierze. To zapis trzech podróży irańskiego emigranta do rodzinnego kraju, przed i po wyborze Mahmuda Ahmadineżada na prezydenta. Niestety, chodzi o wybory z 2005 r., a nie z 2009 r. i pewnie dlatego cała misterna analiza, mająca przekonać czytelników, że Irańczycy w zasadzie akceptują panujący w islamskiej republice system - rozpada się jak domek z ...

9640

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]