Reklama

Jeśli dziś wtorek, to mamy kryzys

16.09.2008
Czyta się kilka minut
Ukraińską niepodległość, która liczy sobie już niemal 18 lat, czeka egzamin dojrzałości. Czy elita polityczna znad Dniepru jest do niego przygotowana?
J

Jarosław Hrycak jest pesymistą: - Ukraina zbliża się do niebezpiecznej strefy konfliktu. Świat się zmienia, a nasza państwowość nie jest na to przygotowana. Za mało było czasu. Ukraina nie jest jeszcze stabilną, "idiotoodporną" demokracją. Nasi politycy nie potrafią dostrzec zagrożeń - tak znany lwowski historyk komentuje ostatnie wydarzenia na Ukrainie i wokół niej.

Konflikt w Gruzji nie mógł nie wpłynąć na Ukrainę: jego skutkiem była nie tylko zmiana międzynarodowej pozycji kraju i szans na realizację euroatlantyckich aspiracji. Zdawać by się mogło, że w obliczu "nowej zimnej wojny" klasa polityczna dokona wysiłku, by zademonstrować odpowiedzialność. Nic z tego. Trio w składzie Julia Tymoszenko, Wiktor Janukowycz i Wiktor Juszczenko jak gdyby nigdy nic prowadzi walkę od 2004 r. I niezależnie od tego, czyje dziś będzie na wierzchu, nie ma co liczyć na jej...

8845

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp roczny
199,90 zł

298,80 zł 99 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp miesięczny
24,90 zł

Przez 31 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]