Reklama

Rosja przede wszystkim

Rosja przede wszystkim

08.01.2006
Czyta się kilka minut
Wiktor Janukowycz: Federalizacja Ukrainy powinna wpłynąć na polepszenie relacji między centrum i regionami. Ukraina jest krajem zróżnicowanym pod względem narodowości, z tego płynie także duże zróżnicowanie kulturowe. Każdy z regionów powinien mieć szansę na realizację własnych ambicji. Federacyjny ustrój Ukrainy stworzyłby takie warunki.
Wiktor Janukowycz udziela wywiadu "TP"
T

TYGODNIK POWSZECHNY: - Jest Pan dziś liderem partii, która w przedwyborczych sondażach ma najlepsze notowania: blisko 30 proc. to dwukrotnie więcej niż poparcie dla partii Julii Tymoszenko czy prezydenta Wiktora Juszczenki. Rok temu, po Pomarańczowej Rewolucji, wydawało się, że jako polityk jest Pan skończony. Tymczasem teraz jest prawdopodobne, że po marcowych wyborach zostanie Pan znowu premierem i to, po zmianach w konstytucji, o znacznie większych kompetencjach niż prezydent. Czy przed rokiem zgodził się Pan na trzecią turę wyborów w zamian za reformę konstytucji, bo liczył Pan na obecny rewanż?

WIKTOR JANUKOWYCZ: - Wtedy wiedziałem jedno: niezależnie od ostatecznego wyniku wyborów, życie polityczne na Ukrainie trwać będzie dalej. W trzeciej, niekwestionowanej przez nikogo turze głosowania poparła mnie blisko połowa wyborców i było jasne...

21175

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]