Reklama

Jedno z drugim

Jedno z drugim

13.05.2013
Czyta się kilka minut
Telefon, od którego robi się lżej na duszy: K. skończyła właśnie radioterapię i zaczyna kolejny etap leczenia.
R

Rozchichrana, nie dzwoni, żeby się pochwalić, jak sobie poradziła, ale żeby zapytać, czy nie mógłbym pomóc komuś trzeciemu. Robię zakupy, ale nie chcę przerwać tej rozmowy; kiedy jej słucham, wydaje mi się, że komórka to sitko od prysznica – śmiech K. tryska z niego niczym strumień wody. W efekcie dwa razy kupuję ziemniaki i płacę, ile każą, nawet nie sprawdzając reszty.
Co z tą nadzieją? Jak ona działa? Czy decydują te magiczne pierwsze miesiące życia? Czy może nadzieja jest łaską, po prostu jedni ją dostają – i nie opuszcza ich nawet w najcięższych próbach – a inni nie? Przygotowując się do tegorocznych Dni Tischnerowskich (dla których wybraliśmy temat: „Szukając nadziei”), znalazłem u Tischnera taki fragment: „Skąd się bierze moja nadzieja? Doprawdy nie bardzo wiadomo. Jasne jest, że nie mogę wskazać konkretnej przyczyny nadziei; nadzieja nie jest jednym z ogniw w łańcuchu...

3544

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]