Reklama

Jakość dźwięku ocenia się po cichu

20.11.2018
Czyta się kilka minut
Trudno oprzeć się wrażeniu, że w środku lampowego radia siedzą miniaturowi ludzie, obdarzeni doniosłym głosem i przyjemnym dla ucha tembrem.
Radioodbiorniki pana Ryszarda Dulskiego, listopad 2018 r. JACEK TARAN DLA „TP”
C

Czasem żałuję, że to radio nie psuje mi się częściej. W zasadzie wcale nie zawodzi. Jeździłbym wtedy częściej do pana Ryszarda Dulskiego, wyciągałbym z auta pudło tak wielkie, że z trudem obejmuję je rękami, i dreptałbym uważnie pod drzwi jego mieszkania na wzgórzu powyżej Dobczyc. A potem, to co zwykle: pan Ryszard pyta, czy herbaty, a ja z trudem odbieram jego słowa, bo znów jestem w tym cieple, jakim emanuje każdy warsztat pełen odłożonych na chwilę narzędzi. Z tego spiętrzenia rzeczy, z pozornego chaosu – kabli, lamp, śrubek, antykwarycznych dokumentów ze schematami, dziesiątek rzeczy, których nazw nigdy nie poznam – wyłania się dostojna forma zabytkowych radioodbiorników na wszystkich ścianach. Stawiam swój sprzęt na stole. Pan Ryszard chwali: „Nordmende fidelio, znakomita jakość”. Ten odbiornik jest z lat 50. I działa. Lampy są oryginalne. Tylko sprzęgło odpowiedzialne za ruch...

18909

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp roczny
199,90 zł

298,80 zł 99 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp miesięczny
24,90 zł

Przez 31 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Kup książkę

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]