Reklama

Jakiego Jezusa chcemy?

Jakiego Jezusa chcemy?

29.10.2012
Czyta się kilka minut
Kiedy polemika wprawia w konfuzję?
W

Wtedy, kiedy wydaje się, że poglądy polemistów są zbliżone, niemal tożsame, a mimo to pojawia się nieporozumienie. Być może istota sprawy kryje się w tym „niemal”: różnica jest drobna, niemniej różnicuje. W rozmowie o wierze nawet drobne różnice nabierają znaczenia. Więcej – tu, bardziej niż gdzie indziej, te same słowa mogą nie znaczyć tego samego. A równocześnie jeśli słowa te w ogóle coś znaczą, to dlatego że istnieje pewna wspólna podstawa. Może warto wyostrzyć różnice, by jeszcze mocniej ukazała się tożsamość?

Pytanie, które pojawia się w tytule i które postawiłem wcześniej w dyskusji na łamach „Znaku”, wydaje się ks. Robertowi J. Woźniakowi nietrafne („Zatroszczmy się o duszę”, „TP” nr 44/12). To, co go interesuje, to „obiektywna prawda o Jezusie”. „Nasze własne oczekiwania w stosunku do Niego muszą wziąć pod uwagę to, kim On naprawdę jest. Odkrywanie naszej wolności nie...

4077

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]