Jakby wszystko od ciebie zależało

Jeśli głosimy szacunek dla ludzkiego życia „od poczęcia do naturalnej śmierci”, to chodzi nie tylko o aborcję i eutanazję, ale o całe życie, od początku do naturalnego końca. Dlatego nie rozumiem...

Reklama

Jakby wszystko od ciebie zależało

Jakby wszystko od ciebie zależało

25.01.2021
Czyta się kilka minut
Jeśli głosimy szacunek dla ludzkiego życia „od poczęcia do naturalnej śmierci”, to chodzi nie tylko o aborcję i eutanazję, ale o całe życie, od początku do naturalnego końca. Dlatego nie rozumiem powściągliwości w wypowiedziach nas, duchownych, na temat szczepionki przeciwko COVID-19.
Ks. Adam Boniecki / FOT. GRAŻYNA MAKARA
B

Bo papież Franciszek jest w sprawie szczepień jednoznaczny: „Nie wiem – powiada – dlaczego dziś ktoś mówi, że szczepionka przeciw koronawirusowi jest niebezpieczna. Jeśli lekarze przedstawiają ją jako coś dobrego, co nie stanowi specjalnego zagrożenia, to czemu jej nie przyjąć?”. W tym samym wywiadzie dla włoskiej telewizji TG5 dodał: „Wszyscy powinni się zaszczepić. To konieczny wybór etyczny, to nie jest kwestia wątpliwości, rozważań argumentów przeciw. W grę wchodzi także zdrowie i życie innych”.

Oczywiście w sprawach szczepień żaden papież nie jest nieomylny, tu nade wszystko liczą się oceny specjalistów.

Tymczasem jest i druga skrajność. Na YouTubie można obejrzeć nagraną przez Telewizję Chrystusa Króla w Chicago rozmowę ze znanym księdzem, rekolekcjonistą, autorem wielu książek, przedstawionym słuchaczom jako autorytet moralny. O pandemii mówi on jako o „...

3969

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

w warunkach (dez)organizacji, którą mamy i ilości szczepionek, za dużo chętnych do szczepienia, a nie za mało. Właśnie Poczta dostarczyła mi ulotkę wydaną przez kancelarię premiera, propagującą szczepienia. Ciekawe ile te ulotki i ich dostarczenie kosztowały budżet przeznaczony na walkę ze skutkami Covida?

Proszę nie wybrzydzać. W końcu i drukarz, i grafik, i listonosz (i inni) mają pracę i mogą zarobić na swoje utrzymanie. Byłoby lepiej gdyby było odwrotnie? PIS rozrzuca pieniądze na lewo i prawo (np. miliardy na narodową telewizję albo na lokalne gazety), a Panu się nie podoba skromna ulotka w ważnej społecznie sprawie?

a może się jedno i drugie nie podobać? to m. in. mój przypadek... żarty żartami, ale ten bałagan, jaki nam władza PiS funduje przy okazji epidemii to sprawa bardzo poważna uważam, od startowej tej ekipy afery ze stadninami a potem wycinką drzewostanów itede nikt rozumny nie ma wątpliwości, że rządzą nami od kilku lat kompletni nieudacznicy, dziś płacimy za tę ich elementarną niekompetencję zdrowiem i życiem

Zacznę w ten sposób. Kościół Katolicki, a w szczególności jego "etatowi" przedstawiciele, nie są autorytetami moralnymi, a jedynie sobie uzurpują prawo do głoszenia moralnych mądrości. Żadnym autorytetem, i to w jakiejkolwiek dziedzinie nie jest KEP, dowodzi tego dobitnie proces zainicjowany przez Watykan kolejnemu biskupowi, w sprawie tuszowania przestępstw seksualnych. Jeśli chodzi o szczepionki, to szantaż moralny tych co nie chcą się szczepić, że niby to egoizm, stwarzanie zagrożenia życia dla innych, to zwykłe nadużycie. Jeśli szczepionka chroni mnie ze skutecznością 95%, a nawet większą i nikt mi nie broni się szczepić, mało tego jest ona refundowana, to co mnie obchodzą ci co się nie zaszczepią. Choćbyśmy pękli, wirusa się nie pozbędziemy, on już z nami zostanie, a z nim kolejne jego mutacje. Nie wirus to inne "diabelstwo" będzie nas męczyć i nie jest to wynik naszego rozpasania, ta walka trwa od zawsze i nigdy nie ustanie. To się nazywa walka o przetrwanie w ewolucji, albo jakoś tam podobnie. Zamiast budować u naszych dzieci naturalną odporność, fundujemy im sterylne warunki życia, w efekcie już co drugi dzieciak jest alergikiem. Przesadnie higieniczny tryb życia, nawet popycha w uczulenia osoby dorosłe, nawet w podeszłym wieku. Czytałem kilka dni temu, że zorganizowano gdzieś koncert, a widowni zafundowano, każdemu z osobna kule plastikową, w której przebywali. To oczywiście absurdy, ale wzorem nawiedzonych klechów, którzy straszą od setek lat Armagedonem i rządami demonów, tak i nam maluczkim się atmosfera udziela. Ja chciejstwo mieć takie pragnę, niech biskupi zajmą się uprzątnięciem łajna, jaki nagromadzili w Kościele, a szczepieniami niech zajmą się lekarze.

opowiadają podobne dyrdymały na temat pandemii jak cytowany ksiądz z Chicago. Np w Gdyni są grupy wiernych prowadzone przez księży, które przekonują, że nie ma pandemii, że niepotrzebnie są ograniczenia liczby wiernych w kościołach, że wielu ludzi umarło po szczepieniach. Wiosną przekonywano, że Polska jest chroniona przed wirusem, bo u nas ludzie nie umierają. I wiele wiele innych wspaniałych pomysłów. Rozpowszechniają je również ludzie wykształceni,ale wiedzę i pomysły wtłaczają im księża.

Dzieki szczepieniu nie chorujemy masowo na rozne groźne choroby jak np.gruźlica.czarna ospa itd.Dziwie sie ludziom negujacym oczywiste fakty.Zaszczepiłam sie przeciw wirusowi covid-19 i jestem wdzieczna tym,którzy te szczepionke opracowali itym,którzy umozliwili jej wykorzystanie,

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]