Reklama

Jak uciec przed gniewem

Jak uciec przed gniewem

30.11.2010
Czyta się kilka minut
2. niedziela adwentu
C

Ciężko spokojnie ustać, kiedy słyszy się nauczającego proroka. Chciałoby się uciec jak najdalej i skryć w mysiej dziurze. Mało tego, czasami chciałoby się, delikatnie mówiąc, proroka jakoś poddusić, podtopić - zwłaszcza gdy ma się pewność co do szczerości głosiciela srogich pouczeń. Bywa jednak i tak, że najsurowszymi, więcej: bezkompromisowymi oskarżycielami są ci, których postępowanie akurat w danej dziedzinie pozostawia wiele do życzenia. Już nieraz bywało, że waleczni bojownicy o czystość obyczajów, zwłaszcza gdy chodzi o seks, sami swoim postępowaniem permanentnie tę czystość nadwerężali. Mniejsza jednak o podrabianych, czy wprost fałszywych proroków - z całą pewnością Jan Chrzciciel do takich nie należy - choć czasami ich głowy również spadają pod katowskim mieczem. Ale nawet jeśli sam prorok daleki jest od zachowywania tego, czego naucza, to i tak warto go posłuchać....

3364

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]