Reklama

Jak się jeździ po Krakowie

Jak się jeździ po Krakowie

25.08.2014
Czyta się kilka minut
Generalnie przestrzeni do drogowego fristajlu nie ma tu zbyt wiele. Urozmaicam sobie zatem jazdę, jak mogę.
Widok na miasto z ul. Jerzego Turowicza Fot. Grażyna Makara
N

Nie wiem, jak najbardziej lubię poruszać się po Krakowie. Samochodem, komunikacją publiczną, rowerem czy pieszo. Czy taksówką. Lubię – w sumie – wszystkie sposoby. Najbardziej, wiadomo, trzeba uważać, gdy się jeździ taryfami. To już co prawda nie te czasy, gdy pod dworcem czatował pan, który kasował przyjezdnych po sto złotych za kilometr, ale można się naciąć, jeśli się nie wie, co i jak.
Taryfą...
Np. tacy niezrzeszeni taksiarze. Nie mam pojęcia, czy wszyscy tną na kasę kilka razy więcej niż korporacje, być może nie wszyscy, ale generalnie – tną i jest to w Krakowie wiedza ogólna. Mogą sobie niezrzeszeni słać w odpowiedzi miliony listów protestacyjnych i skarżyć do sądu – ale sędzia też będzie wiedział, że tną, więc nic im to nie da. Sami zresztą wiedzą, że mieszkaniec Krakowa raczej im nie wsiądzie, więc czatują w turystycznych punktach, opanowali...

8750

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]