Reklama

Jajka po wiedeńsku

Jajka po wiedeńsku

26.05.2006
Czyta się kilka minut
W piękną słoneczną sobotę siedziałem na moim ulubionym trotuarze w samym środku pięknego średniowiecznego miasta, kiedy moje skupienie postanowiła oprotestować para w średnim wieku. Po intensywnej obecności elementów złotych na rozmaitych częściach ciała, od kostek przez zęby po okulary, zorientowałem się szybko, że moja wiosenna mizantropia i tym razem weźmie górę nad miłością bliźniego.
N

Nie w tym rzecz nawet, że czytałem akurat Ciorana, który innych ludzi znosił tylko w samotności, a i to z trudem. Rzecz w tym, że kiedy słońce wschodzi nad ulicą Bracką, człowiek ma prawo do tego, by nikt mu się do jego ciepła na twarzy nie wtrącał. Tym bardziej że czas śniadania to czas powolnego ustanawiania trudnych relacji ze światem i nie każdy w tej relacji jest pożądany. Kiedy więc niechciany towarzysz moich konszachtów z bytem rzucił na kawiarniany stolik olbrzymią płachtę znanego dziennika, zadrżałem ze słusznego gniewu. Właśnie przeczytałem zdanie Ciorana: "Życie to tylko odrobina podejrzanej materii". Podejrzana materia ubrana była w czarne mokasyny i żółtą koszulkę polo z zielonym krokodylkiem firmy Lacoste. Byłem gotów na najgorsze.

Drastycznie wyzuty z siebie już szykowałem się do odejścia, kiedy do stolika okupowanego przez podejrzaną materię...

7956

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]