Reklama

Inteligentne wapno

Inteligentne wapno

03.12.2018
Czyta się kilka minut
Sceny z życia polskiej dyplomacji i wspierającej ją publicystyki muszą znaleźć się w niesłychanie wymagającym kanonie tutejszych komedii.
T

Takoż jednak warto się nad tym zastanowić z racji unikatowych w skali globu wartości, by owe działania natychmiast wpisać na listę UNESCO. Na listę Pamięci Świata, by oto pamięć o dyplomatach Gospodarza i oddanych mu piśmiennych funkcjonariuszach nie zaginęła. Jest coś szalenie intrygującego z psychologicznego punktu widzenia w sytuacji, w której ludzie o klinicznym przeroście gruczołu godności decydują się wyłącznie na gesty wystawiające ów gruczoł na pośmiewisko. Zjawisko to ma najpewniej jakąś łacińską nazwę. Jedną albo i kilka, zdaje się bowiem, że jest to syndrom. Zjawisk oczywiście.

Jeśli idzie o wydarzenia historyczne – takoż jest intrygująco. Tu nie mamy kłopotu w nazwaniu zjawisk, mamy bowiem zbiorczą nazwę szalejącego w tej branży orkanu, a brzmi ona „Konia kują, a żaba nogę podstawia”. Między nami mówiąc, z tego arcypolskiego zdania należałoby żabcię wycofać i...

3796

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Dobrze się Redaktorowi smiać z daleka.... A my tu, panie dzieju, musimy cierpieć dzień w dzień...

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]