Reklama

Ile miłości

Ile miłości

07.08.2017
Czyta się kilka minut
Stosik wygląda tak: na dole leży numer „Przeglądu Politycznego” poświęcony Cezaremu Wodzińskiemu.
Wojciech Bonowicz / Fot. Grażyna Makara
Wojciech Bonowicz / Fot. Grażyna Makara
Z

Zaledwie przekartkowany, ale już wiem, że musi być przeczytany. Na nim rozmowy Angeliki Klammer z Hertą Müller. Na razie przeczytałem półtorej strony, do następującego miejsca: „Dawniej natura była dla mnie równoznaczna z fizyczną udręką, jest przecież bezlitosna, mrozi, pali, a ty płoniesz lub marzniesz razem z nią. Prażące, upalne lata, pragnienie w gardle, pył ziemi, nie masz się jak bronić. (...) Nie jesteśmy bowiem kamieniami czy drzewami”.

Później „Janowska”. Bardzo dobry tom Michała Zabłockiego, właśnie skończony. „Nie chciałbym być posądzany / że piszę wciąż o sobie / A ponieważ nadarzyła się okazja / i przestałaś być sobą / postanowiłem że staniesz się mną”, pisze syn chorej na alzheimera artystki. Wyżej leżą rozmowy z Zofią Posmysz; czytam je po kawałeczku, bo więcej udźwignąć trudno. Właśnie odkryłem, że Janowska i Posmysz to ten sam rocznik – 1923. „Stałam na...

4095

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]