Reklama

I społeczny, i jednoręki

I społeczny, i jednoręki

07.12.2003
Czyta się kilka minut
Przez cały miniony weekend posłowie niczym piłeczkę ping-pongową odbijali od siebie oskarżenie, o to, kto zgłosił poprawkę do ustawy o grach hazardowych zdecydowanie zmniejszającą podatek od jednorękich bandytów. Już sam fakt, że nikt nie chciał się do niej przyznać, świadczy, że - wbrew temu, co twierdzi szef kancelarii premiera, Marek Wagner - z tą ustawą nie wszystko było w porządku.
P

Posłowie, zwłaszcza ci z Sojuszu Lewicy Demokratycznej, już w poprzedniej kadencji Sejmu wykazywali się szczególnym zamiłowaniem do automatów do gier i próbowali przeforsować ustawę korzystną dla osób kontrolujących ten rodzaj rozrywki. Podejść było kilka, ale dopiero rząd Leszka Millera pozwolił w kwietniu przyjąć obecną ustawę. Od razu pojawiły się podejrzenia o korupcję, w sierpniu sprawą zajęła się prokuratura.

W dotychczasowych informacjach prasowych pojawiają się: czołowi politycy SLD, w tym szef klubu tej partii Jerzy Jaskiernia, mafia pruszkowska, zeznania “Masy", tajemniczy Holendrzy, fikcyjne firmy (tzw. słupy), domniemana olbrzymia łapówka i rzekome finansowanie SLD oraz wyprzedzające sprawę sugestie szefa Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego Andrzeja Barcikowskiego, że spodziewane publikacje to efekt lobbingu wśród dziennikarzy. Nawet jeśli nie...

1691

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]