Reklama

Hobby: strażak

Hobby: strażak

26.03.2018
Czyta się kilka minut
Przeciętny obywatel nie odróżnia zawodowca od ochotnika. To zresztą nieistotne, o ile pomoc nadchodzi odpowiednio szybko.
Sto lat Ochotniczej Straży Pożarnej w Sarnakach, 2009 r. ANDRZEJ SIDOR / FORUM
C

Chciałby pan przyjechać do nas do remizy? To musimy umówić się na sobotę, bo tak na co dzień to wszyscy jesteśmy zajęci, swoje prace mamy – głos w słuchawce zaprasza, ale dopiero za kilka dni.

Baniocha, powiat piaseczyński, południowe przedmieścia Warszawy. Z jednej strony Piaseczno, z drugiej Góra Kalwaria, a pomiędzy nimi wieś z dwoma tysiącami mieszkańców, mnóstwem zakładów produkcyjnych i zamkniętym kilka lat temu największym w kraju składowiskiem odpadów. Płasko, niedaleko dziczejąca Wisła z łachami, mieliznami i ptasim rezerwatem. Do Pałacu Kultury i Nauki około 30 kilometrów ruchliwą drogą krajową nr 79. Przy jednej z bocznych dróg stoi parterowy pawilon z garażem na dwie ciężarówki i wieżą, na szczycie której zamontowano głośnik syreny alarmowej.

– Wiśniak? U nas co drugi Wiśniak – śmieje się na powitanie Jacek Wiśniak, naczelnik Ochotniczej Straży Pożarnej...

16397

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]