Reklama

Hipokryzja nasza codzienna

Hipokryzja nasza codzienna

25.01.2011
Czyta się kilka minut
Zachód porusza się po świecie muzułmańskim z gracją słonia. Rozwiązując jeden problem, kreuje dziesięć następnych, na dodatek robiąc przysługi swym wrogom.
Z

Znany komentator BBC Jeremy Bowen zastanawiał się niedawno, czy rozruchy w Tunezji i ucieczka z kraju prezydenta Bena Alego nie staną się dla społeczeństw arabskich tym, czym dla Europy Wschodniej były strajki na polskim Wybrzeżu w 1980 r. W światowych mediach specjaliści, zaskoczeni ekspresowym rozwojem wydarzeń w Tunisie, zastanawiają się, czy Tunezja zmierza w stronę demokracji, czy rządów wojska. Tymczasem w Polsce mało kto zwraca uwagę na rebelię u południowych wybrzeży Morza Śródziemnego. Obserwując nasze media, można dojść do wniosku, że poza kolejnymi rozdziałami sagi o katastrofie smoleńskiej nie liczy się nic. Tymczasem czy się to nam podoba, czy nie w zglobalizowanym świecie zamieszki na arabskich ulicach i powodzie rujnujące uprawy w Azji Południowej mają wpływ na nasze życie, choćby na ceny jeansów. Im szybciej to zrozumiemy, tym lepiej dla nas.

...
16723

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]