Reklama

Grzechy za kółkiem

Grzechy za kółkiem

25.06.2007
Czyta się kilka minut
Czy należy się spowiadać z wykroczeń drogowych? Ze wszystkich, czy tylko z tych, na popełnianiu których przyłapała nas drogówka? Czy mandat i punkty karne można traktować jako pokutę i zadośćuczynienie za grzechy, a strach przed przekroczeniem dopuszczalnego limitu punktów za postanowienie poprawy?.
fot. KNA-Bild
P

Papieska Rada Duszpasterstwa Migrantów i Podróżnych ogłosiła 19 czerwca dokument ("Wskazania w duszpasterstwie drogi") tym sprawom, między innymi, poświecony. Między innymi, bo mowa w nim o użytkownikach dróg i kolei, kobietach i dzieciach ulicy oraz o bezdomnych. Każda z omówionych w dokumencie spraw była w latach poprzednich przedmiotem specjalnego, międzynarodowego kolokwium.

O problemach kierowców samochodów debatowano w grudniu ubiegłego roku. Jednym z głównych mówców był wtedy emerytowany biskup z Burgundii Georges Gilson. "Określam siebie - mówił - jako »człowieka samochodu«. Urodziłem się z nim, mój ojciec był posiadaczem jednego z pierwszych praw jazdy, przemawiam z powagą wieku i doświadczenia". "Nigdy - wyznał - nie pozwoliłem, by woził mnie kierowca. Od bardzo wczesnych lat samochód był dla mnie zabawą sportową. Nie ze względu na szybkość czy...

5941

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]