Reklama

Grzech najcięższy

Grzech najcięższy

20.01.2014
Czyta się kilka minut
„TP” 02/14
Z

Z zainteresowaniem przeczytałem artykuł „Dekabryści 2013” o protestach na Ukrainie autorstwa red. Pawła Reszki, który słusznie wskazuje, że Europa popełniła wobec młodych, europejsko nastawionych Ukraińców ciężkie grzechy. Do wskazanych przez red. Reszkę grzechów należy jednak dodać jeszcze jeden – o wiele bardziej bolesny niż polityczne deklaracje dotyczące przyszłości, bo mający dotkliwe skutki tu i teraz.
Jest nim odgrodzenie się Europy od Ukraińców barierą wizową. Młody Ukrainiec chcący odwiedzić swoich rówieśników w Krakowie, Wiedniu czy Barcelonie, pojechać na koncert czy pozwiedzać, musi przejść uciążliwą, biurokratyczną i niejednokrotnie poniżającą procedurę uzyskania wizy. Wymaga to uprzedniego przedstawienia opłaconych rezerwacji noclegów, biletów, zaproszeń itp. oraz wykazania się posiadaniem niemałych jak na studencką kieszeń pieniędzy. W niektórych unijnych...

2636

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]