Reklama

Groźba totalnej opozycji

Groźba totalnej opozycji

30.10.2007
Czyta się kilka minut
Dobrym prawem opozycji jest ostro krytykować rząd. Ale czym innym jest ostra krytyka, czym innym zaś prokurowanie sytuacji, wktórej rząd dysponujący większością nie może rządzić. Acoś takiego groziłoby, gdyby totalna opozycja PiS-u, na jaką się zapowiada, znalazła całkowite poparcie Prezydenta.
Ś

Świeżo po wyborczym zwycięstwie Platformy, kiedy trwają polityczne i personalne przymiarki do nowego rządu, a premier Kaczyński jeszcze nie złożył dymisji, z dziesiątków komentarzy zdaje się przebijać jedna myśl: PiS jako opozycja zgotuje Platformie piekło. Nie zawsze obawa ta (albo nadzieja) jest wyjawiana otwarcie, ale nawet gdy nie mówi się tego wprost, taka myśl czai się gdzieś pomiędzy wierszami. Nie bez powodu.

Efekty retoryczne

Już w pierwszej powyborczej enuncjacji, wieczorem 21 października, urzędujący premier zapowiedział, że nie będzie oszczędzał nowej większości. I zgodnie z obietnicą nie oszczędza. Atakuje przyszły rząd z niezwykłą brutalnością, zarazem zarzucając brutalność przeciwnikowi (to, nota bene, sztuczka, którą Jarosław Kaczyński opanował do perfekcji). Trzy dni po wyborach premier tak ocenił przyszłe...

9178

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]