Reklama

Gołębi puch

09.11.2010
Czyta się kilka minut
Ci, którzy doszukują się w zachowaniu Jarosława Kaczyńskiego zimnej kalkulacji, mają rację o tyle, że chwilami przypomina on maszynę. Tyle że ta maszyna działa niezgodnie z prawami demokratycznej polityki.
J

Jest mi po prostu smutno - mówi Jan Ołdakowski, wciąż jeszcze poseł PiS, o tym, co się zdarzyło. Czyli o wykluczeniu z partii Joanny Kluzik-Rostkowskiej i Elżbiety Jakubiak.

Ołdakowski ma powody do smutku. O ile Joanna Kluzik-Rostkowska w jakimś sensie sprowokowała swoje wydalenie kilkoma wywiadami, o tyle Jakubiak po zawieszeniu we wrześniu milczała jak grób. Jeśli Kaczyński zdecydował się ją także wyeliminować, wygląda to na świadomą rozprawę nie tylko z tymi dwiema posłankami. To również przyjaciół Jakubiak, np. ciekawe środowisko "muzealników", zachęca się do odejścia. Tak jakby PiS miał w swoich szeregach zbyt wielu ludzi znanych i przygotowanych do życia publicznego.

Co więcej, Ołdakowski, wszak dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego, czyli perły w koronie PiS, odebrał ostatnie decyzje jako cios w dawnych przyjaciół Lecha Kaczyńskiego....

11624

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Tak, chcę
czytać więcej »

Masz już konto? Zaloguj się

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]