Reklama

Globalna Droga Krzyżowa

Globalna Droga Krzyżowa

27.04.2003
Czyta się kilka minut
Podczas tegorocznych obchodów Triduum Paschalnego i Wielkanocy w Watykanie nie brakowało nawiązań do wojny w Iraku i innych aktualnych wydarzeń. Papież apelował o pokój na progu nowego tysiąclecia, „smutno zaciemnionego przemocą i konfliktami”.
W

W Wielki Czwartek rano Jan Paweł II odprawił Mszę Krzyżma Świętego. Poświęcił olej katechumenów (przyniesiony przez dorosłych, których ochrzczono w Wielką Sobotę), olej chorych oraz krzyżmo, przyniesione przez kandydatów do kapłaństwa. Po kazaniu duchowni odnowili przyrzeczenia kapłańskie: „Drodzy bracia w kapłaństwie, czy dotrzymaliśmy im wierności? Oby nie wygasł w nas duchowy zapał święceń kapłańskich” - prosił w homilii Papież.

O godz. 17.30 rozpoczęła się Msza Wieczernika. Pieniądze „z tacy” przeznaczono dla ofiar wojny w Iraku. Nogi 12 starcom obmyli kardynałowie: Angelo Sodano i Joseph Ratzinger. Podczas Mszy Jan Paweł II podpisał encyklikę „Ecclesia de Eucharistia”. „Boska Eucharystio, płomieniu miłości Chrystusa, która płonie na ołtarzu świata, spraw, by Kościół, Tobą pokrzepiony, z coraz większą troską ocierał łzy cierpiących i wspierał wysiłki wzdychających do...

4691

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]