Reklama

Ładowanie...

Sprawdzian dla Hiszpanii

Sprawdzian dla Hiszpanii

31.07.2018
Czyta się kilka minut
Już 18 600 migrantów z Afryki dotarło w tym roku do hiszpańskich wybrzeży Morza Śródziemnego.
MARCOS MORENO / AP / EAST NEWS
T

Tylko w miniony piątek z 52 gumowych pontonów podjęto 751 osób (na zdjęciu: uratowani na pokładzie okrętu marynarki wojennej). Rosnąca liczba migrantów będzie testem dla premiera Pedro Sáncheza, który w ostatnich tygodniach podkreślał, że tylko przyjmowanie nowo przybyłych może „zapobiec katastrofie humanitarnej”. ©(P)

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]