Reklama

Miasto zaginionych dzieci

Miasto zaginionych dzieci

07.06.2021
Czyta się kilka minut
W pośpiechu i chaosie trwała 27 maja ewakuacja 600-tysięcznej Gomy (Demokratyczna Republika Konga), wymuszona przez erupcję położonego niedaleko miasta wulkanu Nyiragongo.
GUERCHOM NDEBO / AFP / EAST NEWS
T

Tego dnia Pierrette Mihindano straciła kontakt z pięciorgiem swoich dzieci. W podobnej sytuacji znalazło się kilkaset rodzin; jedna czwarta z nich do dziś czeka na połączenie z dziećmi. Mihindano miała szczęście, dzięki pomocy Kongijskiego Czerwonego Krzyża odnalazła wszystkie. Na zdjęciu: wszyscy razem w miasteczku Minova, 2 czerwca 2021 r. ©(P)

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]