Reklama

open eyes economic summit 2019

Ginąć jak Polak

Ginąć jak Polak

09.09.2008
Czyta się kilka minut
Gdyby spadł samolot z setką Polaków na pokładzie, ogłoszono by żałobę narodową. Tymczasem liczba zabitych podczas przedłużonych weekendów zbliża się właśnie do setki, nie robiąc na nikim szczególnego wrażenia.
/rys. Mateusz Kaniewski
N

Na popularnym pokazie multimedialnym "Pamiętaj - masz jedno życie" wszystko widać, tak, jak się dzieje naprawdę: bez znieczulenia statystykami rodem z radiowych serwisów informacyjnych. Są zmasakrowane głowy, czarne foliowe worki i piękne dziewczyny stojące na cmentarzu w ciemnych okularach.

Straszą fotografie. Choćby ta z mostu Siekierkowskiego: młoda kobieta, która kilka minut wcześniej jechała na narty, jest właśnie wyciągana z samochodu - zaraz jej ciało zostanie umieszczone w worku. Albo inna: spod podobnej czarnej folii, przytwierdzonej do szosy kilkoma kamieniami, wypływa struga krwi; obok stoi czarny elegancki but. I jeszcze jedna: siedemnastoletnia dziewczyna na poboczu przytula mały niebieski plecak ("biegła do chłopaka", mówi lektor).

Straszą kupki poskręcanego żelastwa, które kilka minut wcześniej były najnowszymi modelami Renault...

10506

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]