Reklama

Gdzie jest Kalkuta

Gdzie jest Kalkuta

29.08.2016
Czyta się kilka minut
S. Małgorzata Chmielewska: Nędzarzom nie jest potrzebna nasza wrażliwość i emocje. Im jest potrzebna nasza pomoc.
Siostra Małgorzata Chmielewska z wolontariuszami Wspólnoty Chleb Życia, Zochcin, 2011 r. Fot. Grażyna Makara
B

BŁAŻEJ STRZELCZYK: Kim jest Matka Teresa?

S. MAŁGORZATA CHMIELEWSKA: Mówiąc językiem religijnym: odblaskiem Bożego Miłosierdzia. Jest jedną z wielu świętych, które poszły za Chrystusem do końca i poświęciły życie na ratowanie najsłabszych. Czasem nim ryzykując. Przecież Matka Teresa próbowała pomagać ofiarom konfliktów i wojen. Docierała tam, gdzie wszyscy się bali postawić krok.

Jesteście do siebie podobne.

Kto? Ja i Matka Teresa? Nie żartuj sobie.

W sensie przeżyć, doświadczenia, życiowych decyzji.

Żyjemy w innych czasach i okolicznościach. Jesteśmy zupełnie inne. Jeśli można mówić o jakimkolwiek podobieństwie, to może tylko w tym, że obie staramy się żyć Ewangelią. Matka Teresa żyła nią na full. Czy ja mam w sobie tyle siły? Chyba nie.

A co to znaczy żyć...

7621

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]