Reklama

Wszystko dla Jezusa

Wszystko dla Jezusa

04.09.2007
Czyta się kilka minut
5 września 1997 r. zmarła Matka Teresa z Kalkuty, opiekunka nędzarzy, założycielka Zgromadzenia Misjonarek Miłości, laureatka pokojowej Nagrody Nobla, w 2003 r. beatyfikowana przez Jana Pawła II. Do amerykańskich księgarń trafia właśnie zbiór listów Matki, w których dzieli się ona tajemnicami swojego życia wiarą. O książce piszemy poniżej, przypominamy także rozmowę, która ukazała się w 1989 r. na łamach "National Catholic Register (www.ncredister.com), a w skróconej wersji w tygodniku "Time. Dziękujemy redakcji "NCR za łaskawą zgodę na przedruk.
Fot. KNA-Bild
E

Edward W. Desmond: - Co Matka robiła dziś rano?

Matka Teresa: - Modliłam się.

- Od której?

- Od wpół do piątej.

- A po modlitwie?

- Staramy się modlić do Jezusa poprzez naszą pracę, wykonując ją z Jezusem i dla Jezusa. Pomaga to nam włożyć w nią całe serce i duszę. Umierający, chromi, chorzy umysłowo, niechciani i niekochani są Jezusem w przebraniu.

- Ludzie widzą w Matce rodzaj religijnego pracownika socjalnego. Czy pojmują duchowe podłoże waszej pracy?

- Nie wiem. Ale daję im szansę przyjść i dotknąć biednych. Każdy musi tego doświadczyć. Tak wielu młodych ludzi poświęca wszystko, aby to właśnie zrobić. To coś zupełnie niewiarygodnego w świecie, prawda? I jest to jednak wspaniałe. Nasi wolontariusze wracają innymi ludźmi.

- Czy fakt, że jest Matka...

15796

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]