Reklama

Ekumenizm dosłowny

Ekumenizm dosłowny

10.01.2012
Czyta się kilka minut
Frustracja z powodu bycia protestantem polega na tym, że każdego ranka wstajesz i stale musisz na nowo wymyślać Kościół - uważa ks. Jeffrey N. Steenson, biskup anglikański, który przeszedł na katolicyzm.
N

Na początku stycznia Papież ustanowił w Stanach Zjednoczonych nową strukturę kościelną: ordynariat personalny. Ordynariat to ciało na wzór diecezji, ale bez geograficznych granic, obejmujące osoby o określonej wrażliwości kościelnej - w tym przypadku anglikanów, którzy grupowo pragną wejść do Kościoła katolickiego. Na czele tej "diecezji" stanął ks. Jeffrey N. Steenson (ur. 1952), były anglikański biskup, który w 2007 r. - po 28 latach pracy w Kościele episkopalnym (amerykańska wersja anglikanizmu) - przeszedł wraz z żoną Deborą na katolicyzm.

Ponieważ Kościół katolicki nie uznaje ważności anglikańskich święceń kapłańskich i biskupich, konwertyta zasilił szeregi laikatu. Ale tylko na dwa lata, bo w 2009 r., po przygotowaniu seminaryjnym, przyjął katolickie święcenia kapłańskie. Kościół katolicki od lat przyjmuje do stanu kapłańskiego pastorów anglikańskich...

8549

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]