Reklama

Świecki biskup

14.03.2022
Czyta się kilka minut
W ciągu roku na katolicyzm przeszło aż czterech hierarchów anglikańskich. Ale w tym pogrążonym w kryzysie Kościele nie to jest największym problemem.
Wprowadzenie na urząd biskupki Libby Lane przez biskupa Petera Forstera. Katedra w Chester, marzec 2015 r. LYNNE CAMERON / PA / EAST NEWS
S

Siedemdziesięciodwuletni Peter ­Forster, emerytowany biskup Chester, zdecydował się na konwersję po cichu. O jego przejściu na katolicyzm i dołączeniu do archidiecezji St Andrews i Edynburga w Szkocji Brytyjczycy dowiedzieli się dopiero na początku lutego za sprawą dziennika „Church Times”. Duchowny do tej pory nie wypowiadał się na ten temat publicznie, choć był jedną z najbardziej wyrazistych postaci Kościoła anglikańskiego. W końcu przez ponad 22 lata kierował diecezją Chester, wspierał święcenia kapłańskie kobiet i był zagorzałym przeciwnikiem legalizacji małżeństw osób tej samej płci.

Jedyny słuszny Kościół

Od komentarzy dotyczących własnej konwersji nie stronili za to dwaj inni hierarchowie. Jonathan Goodall, były biskup Ebbsfleet, podkreślał, że decyzję podjął „po długich modlitwach w jednym z najtrudniejszych okresów w swoim życiu”. „Życie we wspólnocie...

12575

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Tak, chcę
czytać więcej »

Masz już konto? Zaloguj się

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]