Reklama

Dziwna równość

Dziwna równość

06.02.2007
Czyta się kilka minut
Podzielony jest rząd, opozycja i całe społeczeństwo. Dawno nie było aż tak zaciętych sporów. Trudno się dziwić, skoro ich tłem jest projekt przyznania homoseksualistom prawa do adopcji.
K

Konflikt - ostry, wręcz dramatyczny - rozgrywa się w dodatku na różnych płaszczyznach jednocześnie. Chodzi po pierwsze o to, czy pary jednej płci powinny w ogóle mieć prawo wspólnie wychowywać dzieci, skoro nie wiadomo, czy na pewno jest to dla dzieci z pożytkiem. Po drugie - jak traktować katolickie agencje adopcyjne, które wykluczają oddawanie dzieci pod opiekę homoseksualistom, bo jest to sprzeczne z zasadami religijnymi. Po trzecie wreszcie - jak to wyraził kard. Cormac Murphy-O'Connor, głowa Kościoła katolickiego Anglii i Walii - chodzi o coś znacznie poważniejszego niż sama tylko kwestia stosunku do homoseksualistów: o pytanie, czym jest małżeństwo. A do pewnego stopnia także o miejsce Kościoła w życiu publicznym.

- Zdarza się, że ustawodawstwo, choć podyktowane dobrymi intencjami, de facto tworzy nową moralność i nowe normy - mówił kard. O'Connor w...

9361

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]