Reklama

Bitwa na słowa

Bitwa na słowa

03.05.2021
Czyta się kilka minut
W amerykańskim Kościele coraz wyraźniej ukazuje się dylemat: wolność religijna czy prawa mniejszości seksualnych?
Duchowni z katedry w Nowym Jorku witają przedstawicieli środowisk LGBT – uczestników parady z okazji Dnia św. Patryka, marzec 2016 r. ANDREW LICHTENSTEIN / GETTY IMAGES
O

Osoby LGBT zostały stworzone na podobieństwo Boga i naszym obowiązkiem jest ich ochrona. Jako katolicki biskup nie mogę zaakceptować jakichkolwiek form dyskryminacji istniejących w amerykańskim prawie” – takie słowa w liście do senatorów skierował w połowie marca John Stowe, biskup diecezji Lexington w Kentucky. Duchowny, wbrew stanowisku amerykańskiego episkopatu, wyraził w ten sposób poparcie dla ustawy o równości (Equality Act), która ma wzmocnić ochronę osób LGBT w całym kraju. Choć projekt przyjęty w lutym przez Izbę Reprezentantów ma nikłe szanse na uchwalenie, po raz kolejny wzniecił dyskusję wśród wspólnot religijnych. Oprócz amerykańskiego Kościoła katolickiego legislacji sprzeciwiają się m.in. ewangelicy, mormoni i ortodoksyjni żydzi.

Przepychanka w Kongresie

Equality Act to projekt ­nowelizacji ustawy o prawach obywatelskich z 1964 r., która zniosła...

9924

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]