Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Dziel i rządź

Dziel i rządź

30.08.2011
Czyta się kilka minut
Chińscy komuniści walczą już otwarcie z oboma odłamami chińskiego Kościoła: popychaniu do schizmy struktury oficjalnej towarzyszy coraz brutalniejsze niszczenie wspólnot podziemnych.
P

Po księży Wanga Chengli (podziemnego administratora diecezji Heze), Zhao Wuji, Suna Guicuna i Li Xianyanga bezpieka przyszła w nocy z 3 na 4 sierpnia. Kapłani odbywali właśnie rekolekcje w prywatnym domu w mieście Luquan (wschodnie Chiny). Policjanci kazali otworzyć drzwi pod pretekstem poszukiwania włamywacza i wywieźli księży do więzienia w Dongming.

Według informatorów agencji AsiaNews aresztowani byli poddawani długotrwałym przesłuchaniom, przetrzymywano ich bez jedzenia i picia i nie dopuszczano odwiedzających. Starano się na nich wymóc albo deklarację zaprzestania działalności duszpasterskiej, albo wstąpienia do Patriotycznego Stowarzyszenia Katolików Chińskich - reżimowej, wrogiej Watykanowi organizacji, za pomocą której władze sterują życiem oficjalnego Kościoła. Księży namawiano też do uczestnictwa w zaplanowanych jeszcze w tym roku kolejnych...

5510

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]