Reklama

Ładowanie...

Dzieci nowej terapii

12.10.2015
Czyta się kilka minut
Czy komórki macierzyste pomogą leczyć dzieci z porażeniem mózgowym?
Fot. CORBIS / PROFIMEDIA
P

Półżartem mówią, że będą eksperymentować na dziecku. Boją się trochę. Ale gorsza jest bezsilność. 

Ten blog jest „o dziewczynce, co urodziła się w ciężkiej zamartwicy”. Zuzanna Jastrzębska pisze w bloku na Saskiej Kępie, z ciasnymi schodami, po których trudno będzie znosić wózek. Pokój w energetycznym pomarańczu. Na regale Martin, Dukaj, Dawkins, Clarkson. Karmidło dla dwóch kotów.

Zuzanna ma rude włosy, kwiat wytatuowany na stopie i nieustępliwy uśmiech. Ze szpitala pamięta głównie słowa: „trzeba czekać”.

– A ja chciałam wiedzieć, jakie Emilka ma szanse, z czym to się wszystko wiąże – opowiada. – Już w szpitalu zaczęłam przeglądać sieć. Informacji było mało. Więc stwierdziłam, że założę blog, bo może inni też będą szukać.

W komentarzu pod sierpniowym wpisem: „Nie mam siły!!! Co mam robić? Pomóżcie, proszę. Urodziłam miesiąc temu synka w głębokiej...

11972

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Black Friday: Dostęp 18-miesięczny
199,90 zł

540 zł 340 zł taniej w ofercie Black Friday (pół roku w prezencie)
Aż 547 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]