Reklama

Dżentelmen w trabancie

Dżentelmen w trabancie

01.04.2013
Czyta się kilka minut
Politykę miał we krwi. Czy mogło być inaczej? Urodził się wszak w rodzinie od pokoleń angażującej się w sprawy publiczne. Ojciec: przedwojenny parlamentarzysta, stryj: przedwojenny premier.
Fot. Anna Włoch / FORUM
D

Do tego trzeba dodać tradycję działalności patriotycznej i niepodległościowej rodziny Kozłowskich w XIX wieku, a otrzymamy atmosferę domu, w której nie sposób dorastać bez zainteresowania polityką. Prawidłowość tę potwierdza również to, że brat Krzysztofa Kozłowskiego, Stefan, także był posłem na sejm i ministrem w jednym z rządów III RP.
Jeszcze przed wojną, w czasach dzieciństwa Kozłowskiego, jego rodzina żyła poniekąd w cieniu Marszałka Piłsudskiego – ojciec Tomasz i stryj Leon kariery robili właśnie w czasach sanacji. Ale w rodzinie była też komunizująca ciotka, a spory na temat polityki były czymś naturalnym.
Nic dziwnego, że w czasie okupacji ojciec Krzysztofa także zaangażowany był działalność konspiracyjną. Sam Krzysztof bezpośrednio z polityką zetknął się jako piętnastolatek – podczas demonstracji 3 maja 1946 r. w Krakowie, która została brutalnie rozpędzona....

10504

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]