Reklama

Dworzec w Donbasie: koncert i ewakuacja

z Kramatorska
05.04.2022
Czyta się kilka minut
Zaostrza się sytuacja w Donbasie. Władze apelują do mieszkańców, by wyjechali w bezpieczniejsze regiony Ukrainy.
Ewakuacja na dworcu w Kramatorsku / fot. Paweł Pieniążek
P

Ponad tysiąc osób oczekuje na dworcu w Kramatorsku na pociągi ewakuacyjne. Wśród nich kobiety, dzieci i osoby w podeszłym wieku. Mężczyźni w wieku poborowym przychodzą tylko, by odprowadzić swoje rodziny, pomóc im z bagażami i przytulić nim odjadą. Stoją w kolejce. Mimo emocji, cierpliwie czekają na swoją kolej.

Do wyjeżdżających podchodzi Swiatosław Wakarczuk, jednej z najbardziej znanych wykonawców muzyki rozrywkowej na Ukrainie i lider zespołu Okean Elzy. Jeździ po różnych miastach Ukrainy, wozi pomoc humanitarną i podnosi na duchu tych, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji. Gdy Wakarczuk pojawia się w tłumie, nastaje poruszenie, jakby chwilowo wszyscy zapomnieli, że opuszczają swoje domy, być może na zawsze.


ATAK NA UKRAINĘ | KORESPONDENCJE I ZDJĘCIA PAWŁA PIENIĄŻKA | ...

9419

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Tak, chcę
czytać więcej »

Masz już konto? Zaloguj się

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]