Reklama

Drgania czy wstrząsy?

Drgania czy wstrząsy?

07.04.2009
Czyta się kilka minut
PO chciałaby się pochwalić jakimś jednoznacznym sukcesem w realizacji swoich sztandarowych projektów. Wiadomo jednak, że od samego chcenia nic się nie wydarza, szczególnie w polityce.
K

Kończąc układanie list wyborczych do Parlamentu Europejskiego, partie ustawiają się w blokach startowych przed nowym sezonem politycznym. Półtora roku po poprzednich wyborach czeka je rzeczywista próba. Jedni chcieliby doczekać politycznego wstrząsu po miesiącach względnej stabilności. Drudzy liczą, że tak jak przez cały poprzedni rok, drgania sondaży pozostaną drganiami, a wstrząs pozostanie niespełnioną nadzieją przeciwników i wszystko zostanie po staremu. Czyje oczekiwania są bliższe spełnienia?

Obietnice czy rozliczenia

W polskich kampaniach wyborczych często krytykowane było uzależnienie zwycięstwa od pustych obietnic w ich trakcie. W każdym razie na pewno przegrani zarzucali zwycięzcom łudzenie wyborców - czy to 3 milionami mieszkań, czy cudem gospodarczym.

W zbliżających się wyborach stare oferty nie...

9534

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]