Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Dokument stary i staromodny

Dokument stary i staromodny

10.08.2003
Czyta się kilka minut
Kongregacja Nauki Wiary znów wzburzyła opinię publiczną. Opublikowany 31 lipca dokument “Uwagi dotyczące projektów legalizacji prawnej związków między osobami homoseksualnymi" został powitany przez światowe media donośnym chórem krytyk i protestów.
O

Oczywiście nie przez wszystkie media i nie przez całą opinię, jednak głosy protestu - jak zwykle - wybijają się na plan pierwszy. Nic dziwnego, w ostatnich latach zmieniono przepisy w krajach skandynawskich, we Francji, Belgii i Holandii, wprowadzając możliwość uznania związków osób tej samej płci na równi z małżeństwami.

Dokument jest krótki i nie zawiera żadnych nowości doktrynalnych. Jako jego cele wymieniono “przypomnienie podstawowych prawd" związanych z problemem legalizacji związków homoseksualnych, dostarczenie “argumentów o charakterze racjonalnym" tym biskupom, którym przyjdzie reagować na poczynania legislacyjne w tej dziedzinie na własnym terenie oraz ukierunkowanie działań polityków katolickich, “gdy będą mieli do czynienia z projektami ustawodawczymi związanymi z tą problematyką, wskazując zasady postępowania, zgodne z sumieniem chrześcijańskim...

8925

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]