Reklama

Dobra sieć

Dobra sieć

18.01.2011
Czyta się kilka minut
My, Polacy, ustawiliśmy się świetnie w pozycji recenzentów, mówi Kuba Wygnański na łamach styczniowego "Znaku". "Nienawidzimy polityków za to, że się kłócą, ale z drugiej strony jesteśmy w sposób chory i pornograficzny przyzwyczajeni, żeby ich oglądać, żeby ich obstawiać w tych rolach.
T

To zresztą jest uzależnienie od cyrku, a nie rzeczywiste zaciekawienie debatą. W sumie niby jesteśmy zaangażowani, ale jednocześnie jakoś zwolnieni z odpowiedzialności. Podobnie jak moralizowanie nie jest tym samym co przyzwoite życie, tak samo utyskiwanie na polityków i władze nie ma wiele wspólnego z uczestnictwem w życiu publicznym".

Ta bardzo ciekawa rozmowa z ekspertem Stowarzyszenia Klon/Jawor nosi tytuł "Od zaufania do zaangażowania". Najnowszy "Znak", z okazji rozpoczętego właśnie Europejskiego Roku Wolontariatu, poświęcony został kapitałowi społecznemu. Czyli zaufaniu i temu, co dzięki zaufaniu można wspólnie stworzyć. Czy jesteśmy narodem ludzi nieufnych, którzy potrafią współdziałać tylko w okolicznościach nadzwyczajnych, w sytuacji świąt lub katastrof? A może przeciwnie - jesteśmy ufni, ofiarni, tylko ta ufność i ofiarność są roztrwaniane? Do...

3513

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]