Reklama

Do wiadomości Jacka Kurskiego

Do wiadomości Jacka Kurskiego

16.05.2016
Czyta się kilka minut
Oglądanie tego programu stało się dla mnie rodzajem wstydliwej przyjemności. Takiej, jaką daje oglądanie bezwstydu.
Kadr z czołówki Wiadomości TVP
S

Szanowny Panie Prezesie, piszę do Pana jako widz publicznej telewizji, którą w tak krótkim czasie tak bardzo Pan zmienił. Muszę zacząć od sprawy trudnej i nieprzyjemnej: oglądalności. Przypuszczam, że temat Pana irytuje – ile można słuchać o tym, że TVP traci widzów; że w porównaniu do kwietnia ub. r. widownia flagowego programu, „Wiadomości”, spadła o 21,94 proc., czyli 753 tys. widzów; i że jego obecny udział w rynku jest najmniejszy w historii prowadzenia badań telemetrycznych w Polsce.

Pewnie o sytuacji TVP nie byłoby tak głośno, gdyby nie Pańska reakcja: od marca podtrzymuje i rozwija Pan tezę, że złe wyniki są winą badających, a nie badanych (o tym później). Podobnie zadziwiająca była odpowiedź na kwietniowy raport KRRiT, zarzucający TVP manipulacje w materiałach informacyjnych. Centrum Informacji TVP zapewniło wtedy – po skrupulatnym wyliczeniu błędów poprzedników – że...

12107

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

też nie w Trójce dramat :( straszne co sie dzieje

Jakieś trzy tygodnie temu pojawiły się w moim radiu nieregularne szumy i trzaski zakłócające program Trójki. Nie ustąpiły do tej pory. Wnioskuję, że odpowiedzialny personel techniczny nadawcy podjął w obronie stacji desperacką decyzję i stosuje samozakłócenia. Dramat dramatem, ale postawa godna szacunku.

Narodowego Instytutu Badań Oglądalności. Podobnie, zmieni się oc ena rynku, gdy powstanie Narodowa Agencja Ratingowa o składzie powołanym przez Ministra Finansów.

"Reporterka mówi wprawdzie, że zatrzymanie ognia na brzegu rzeki to „nagły cud”, ale nie sugeruje, że ma on związek z przyjazdem do Kanady Andrzeja Dudy."- są jeszcze uczciwi reporterzy.

Propaganda w TVP IS stanie się w końcu perfekcyjna. Następcy Leni Reifenstahl i MinPraw z Orwella.

kierunku interpretacji faktów, tak jakby przed ekranem siedział idiota. P(i)S. Widocznie taki target. Kształtowanie nowego politycznego planktonu, który będzie "łykał" wszystko co zaserwują bezrefleksyjnie.

Kiedyś (za komuny) w programie radiowym 3 pt."Nie tylko dla orłów" prowadzonym przez Mana i Maternę padł żarcik :-Dokąd lecisz słoniu? - A do banku. - A czemu do banku? - A szukam sobie wolnego konta(kąta). Ja dzisiaj czuję się jak ten słoń. Niegdyś śledziłem rożne źródła informacji by wyrobić sobie własną opinię , znaleźć "złoty środek". Dziś skazany jestem na zmarginalizowane do poziomu sporu w spolaryzowanym społeczeństwie media. A wystarczyłoby być po prostu przyzwoitym. Pozwoliliśmy grupie mniej poczytalnych obywateli wcisnąć się w narożnik i dać się okładać. Dziś polityk , redaktor , czy jakakolwiek osoba publiczna może powiedzieć absolutnie wszystko nie ponosząc odpowiedzialności. Nie mogę zgodzić się na takie standardy. "Warto być przyzwoitym". I jeszcze jeden cytat : "Największym złem , na które cierpi świat, jest nie siła złych , lecz słabość dobrych"

Ten materiał należało rozbudować. Izrael od pewnego czasu boryka się z pewną "nową" formą terroryzmu. Otóż właśnie z notorycznie pojawiającymi się atakami nożowników. System jest typowo terrorystyczny, chodzi o zastraszenie niewinnych cywili, o uczynienie ich życia nieznośnym i pełnym strachu o siebie i bliskich. Działania te są systemowe, a pomimo tego wrodzy Izraela je bagatelizują właśnie tezami, że to wydarzenia wyłącznie kryminalne. Sprawców tych zamachów władze Autonomii Palestyńskiej czczą niemal jak bohaterów, męczenników, ale uchylają się absolutnie od odpowiedzialności od faktu, że w ten sposób wspierają działalność terrorystyczną. W tym kontekście zasadnym jest przypuszczenie, że w bawarskim przypadku mieliśmy do czynienia z naśladownictwem zorganizowanego terroru który stał się ostatnio "modny" w Izraelu. Tego mógł dokonać ktokolwiek zbałamucony ekstremizmem islamskim (nawet "100% Aryjczyk", ups o ile po sowieckiej okupacji są tam jeszcze w ogóle tacy?), zatem zabranianie publikacji takich materiałów jako mogących godzić w uchodźców jest jakąś kompletną paranoją, ale rozumiem, że Europa która do niedawna gotowa była wszelkie przejawy terroru w Izraelu tłumaczyć na korzyść terrorystów, gdy ją samą to dotyka, mentalnie nie potrafi sobie z tym poradzić ;p ps. Niemniej zgadzam się z faktem, że jednoczesne uchylanie się od walki z terroryzmem służb mundurowych (jak to było w Belgii? nie przesłuchiwano terrorysty bo był zmęczony? normalnie Europa w pigułce) i szczucie społeczeństw Europy do niejako brania spraw w swoje ręce skończy się tragicznie. Europa po prostu funduje sobie swoich własnych terrorystów, którzy nie poprzestaną na uchodźcach, ale sami rozwalą swoje własne legalne władze, zresztą jeden z nich wyszło na to, że był torturowany, bo "mu odłączano w więzieniu internet", o tak zaiste europejska tortura. Na pochyłe drzewo byle koza skacze, to i nie ma dziwne, że w Europie coraz bardziej abstrakcyjne nurty dochodzą do władzy i robią co chcą. Co do oglądalności, to dał przykład Łukaszenko jak się rozwiązuje takie sprawy, nowa firma policzy "lepiej", ale nie chciałbym obrażać pana Łukaszenki, on przynajmniej za Białorusina ma każdego kto się tam urodził, odwołuje się do wszystkich kultur tworzących Białoruś, nie stosuje jakiś machlojek z "zakamuflowaną opcją niemiecką" czy innymi takimi.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]