Reklama

Do wiadomości Jacka Kurskiego

16.05.2016
Czyta się kilka minut
Oglądanie tego programu stało się dla mnie rodzajem wstydliwej przyjemności. Takiej, jaką daje oglądanie bezwstydu.
Kadr z czołówki Wiadomości TVP
S

Szanowny Panie Prezesie, piszę do Pana jako widz publicznej telewizji, którą w tak krótkim czasie tak bardzo Pan zmienił. Muszę zacząć od sprawy trudnej i nieprzyjemnej: oglądalności. Przypuszczam, że temat Pana irytuje – ile można słuchać o tym, że TVP traci widzów; że w porównaniu do kwietnia ub. r. widownia flagowego programu, „Wiadomości”, spadła o 21,94 proc., czyli 753 tys. widzów; i że jego obecny udział w rynku jest najmniejszy w historii prowadzenia badań telemetrycznych w Polsce.

Pewnie o sytuacji TVP nie byłoby tak głośno, gdyby nie Pańska reakcja: od marca podtrzymuje i rozwija Pan tezę, że złe wyniki są winą badających, a nie badanych (o tym później). Podobnie zadziwiająca była odpowiedź na kwietniowy raport KRRiT, zarzucający TVP manipulacje w materiałach informacyjnych. Centrum Informacji TVP zapewniło wtedy – po skrupulatnym wyliczeniu błędów poprzedników – że...

12107

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Tak, chcę
czytać więcej »

Masz już konto? Zaloguj się

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]